Leki na wakacje z dzieckiem

Posted by admin on September 19, 2011 in Zdrowie | Short Link

Jakie leki spakować przed rodzinnym wyjazdem na wakacje? Warto pamiętać, że najczęstsze letnie dolegliwości to zatrucia pokarmowe, przeziębienia oraz różnego rodzaju urazy.

Dobrze zaopatrzona wakacyjna apteczka może nas wybawić z niejednej opresji i sprawić, że wypoczynek nie będzie zmarnowany. Jej koszt to kilkadziesiąt złotych, jednak dużo więcej wydamy, kupując te same medykamenty w miejscu odpoczynku – nad morzem lub zagranicą.

Przetrwać podróż

Jeśli przemieszczamy się samochodem, autobusem lub samolotem, a nasze dziecko jest podatne na nudności w podróży, przed wyjazdem można podać mu tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej. Należy przy tym pamiętać, że większość tabletek, nawet tych homeopatycznych, nie może być podawana dzieciom poniżej 5. roku życia. Młodszym mogą pomóc cukierki o smaku miętowym lub imbirowym.

W wakacyjnej apteczce rodzica powinien też znaleźć się termometr, zestaw środków opatrunkowych i plastrów wraz wodą utlenioną, a także środek przeciw oparzeniom słonecznym w żelu lub sprayu.

Środki przeciw biegunce

Kolejnym niezbędnym preparatem jest środek przeciw biegunce. W przypadku małych dzieci najważniejszym etapem postępowania w biegunce jest nawadnianie, odpowiednimi do tego, Doustnymi Płynami Nawadniającymi (tzw. DPN lub elektrolity). „Biegunka jest poważnym zagrożeniem zdrowia dla dziecka, którego odwadniający się organizm może tracić nawet do 10% swojej masy w czasie pierwszych godzin jej trwania“.


Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 53 bytes) in /home/content/p/f/o/pfor6633/html/wp-includes/cache.php on line 570