Antykoncepcja – świadomość społeczna

Posted by admin on January 11, 2011 in Zdrowie | Short Link

Problem zapobiegania ciąży stał się modny w ostatnich latach, a wynika to zapewne ze wzrostu świadomości społecznej po latach wielu nieplanowanych ciąż i małżeństw „z konieczności” tego typu rozwiązania z kolei decydowały o wzroście liczby rozwodów, gdyż takie małżeństwa z rozsądku, a raczej z przymusu nie charakteryzowały się trwałością. Antykoncepcja stała się więc tematem dyskusji społecznej a nowoczesne systemy rozpowszechniania informacji z pewnością przyczyniły się do jej popularyzacji.

Internet jest obecnie dostępny w większości domów, a tam gdzie nie ma takiej możliwości istnieją jeszcze kawiarenki internetowe, biblioteki i wiele innych źródeł. Dostęp do swobodnej informacji jest równoznaczny ze wzrostem wiedzy, poziomu uświadomienia młodych ludzi i możliwości wpływania na swoje życie w sposób bardziej dojrzały. Jeśli już będziesz w ciąży polecam serwis dla mam – Fajna mama.

Zwłaszcza w środowisku wiejskim i kulturach zamkniętych, gdzie tabletki koncepcyjne są jeszcze na cenzurowanym ogromne znaczenie ma dla współczesnej młodzieży ta droga zdobywania wiedzy. Co ważniejsze jest to wiedza rzetelna, potwierdzona przez specjalistów lekarzy, udokumentowana i szczegółowo zobrazowana. Młodzi ludzie nie muszą już opierać się na tym, co przekazali im rówieśnicy.

POLECAM: Antykoncepcja w MamZdrowie.pl.


Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 48 bytes) in /home/content/p/f/o/pfor6633/html/wp-includes/cache.php on line 570